MÁTE ZÁJEM O TEPELNÉ ČERPADLO NIBE SE SLEVOU 50 000 Kč? VYPLŇTE KRÁTKÝ POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ A MY SE VÁM CO NEJDŘÍVE OZVEME.

AKCE PLATÍ JEN DO KONCE ČERVNA.

FOTOVOLTAICKÁ ELEKTRÁRNA 5 AŽ 6 KWP

Malá fotovoltaická elektrárna o výkonu 5 až 6 kWp má jednu z nejrychlejších návratností. Ideální volba pro malé rodinné domy, kde je prioritou šetřit při běžné spotřebě.

Viapower low pro 5 až 6 kwp fotovoltaiku

Fotovoltaická elektrárna o výkonu kolem 5 až 6 kWp s bateriovým systémem o kapacitě 10,65 kWh je vhodná pro domy s nižší spotřebou elektrické energie a disponibilní plochou střechy pro montáž solárních panelů alespoň 30m2.

 • 12 ks vysoce účinných solárních panelů SWISS SOLAR 500 Wp s  černým rámem se zárukou 30 let na výkon 82,4 %.
 • 3-fázový hybridní asymetrický střídač GoodWe ET o výkonu 10 kW s  tichým pasivním chlazením se zárukou 5 let, s možností prodloužení na 10 let.
 • Bateriový systém Pylontech Force H2 o kapacitě 10,65 kWh s  životností 6 000 dobíjecích cyklů a zárukou 10 let,
 • Konstrukční systém na šikmou střechu.
 • Rozvaděč se všemi ochrannými prvky dle ČSN.
 • Záloha celého domu s  automatickým přepnutím při výpadku distribuční sítě.
 • Kompletní elektroinstalace s  uvedením systému do provozu.
 • Základní úpravy odběrného místa dle požadavků PDS (cena za úpravu se liší v  návaznosti na skutečný stav odběrného místa).
 • Příklad cenové nabídky.
 • Pro domy s nižší spotřebou elektrické energie.

Jak probíhá proces realizace fotovoltaiky?

Od fotovoltaiky vás dělá jen pár kroků. Většinu z nich navíc vyřídíme za vás. Dotaci garantujeme, pokud nám napíšete do 20. června. Na nic nečekejte.

 1. Osobní setkání s technikem
  • Na základě poptávky vás kontaktujeme a dohodneme si termín osobního setkání s  naším technikem, místní šetření je pro vás zdarma.
 2. Finální cenová nabídka
  • Zpracujeme individuální nabídku dle vašich potřeb a technických možností v  návaznosti na prohlídku vaší nemovitosti technikem.
 3. Akceptace nabídky a podpis smluvní dokumentace
  • Po akceptaci nabídky vám zašleme veškeré smluvní dokumenty k  prostudování a po jejich odsouhlasení přikročíme k  podepsání veškerých náležitostí.
 4. Zpracování projektové dokumentace
  • Do 7 dní od obdržení podepsané smluvní dokumentace náš projektant zpracuje požadovanou dokumentaci.
 5. Žádost o připojení a žádost o dotaci
  • Jakmile zpracujeme projektovou dokumentaci, podáme žádost o připojení vaší FVE k  příslušnému provozovateli distribuční soustavy a zároveň podáme žádost o dotaci z programu NZÚ.
 6. Smlouva o připojení a akceptace dotace
  • Do 30 dní od zaslání žádosti o připojení obdržíme smlouvou, kterou prostudujeme a podepíšeme zároveň od SFŽP, který spravuje program NZÚ. Obdržíme akceptaci vaší dotace a nic nebrání domluvení termínu montáže.
 7. Montáž solárních panelů, střídače a bateriového systému
  • Do 7 dní od obdržení smlouvy o připojení a zároveň akceptace dotace vás kontaktujeme s návrhem termínu montáže a celkové koordinace stavby.
  • Montáž celého díla provedeme do 2 měsíců od podpisu smluvní dokumentace.
 8. Revizní zpráva a žádost o první paralelní
  • Do 5 dní zpracujeme revizní zprávu, která deklaruje, že systém je schopný bezpečného provozu a vše je namontováno dle norem ČSN.
  • Do 3 dní od zpracování revizní zprávy zašleme provozovateli distribuční soustavy žádost o první paralelní připojení (výměna elektroměru).
 9. První paralelní připojení a žádost o výplatu dotace 
  • Do 30 dní od zažádání o PPP technik provede výměnu elektroměru a vy můžete začít využívat fotovoltaiku naplno
  • Do 5 dní od obdržení protokolu o PPP doložíme na SFŽP veškeré dokumenty k realizaci a po jejich kontrole a odsouhlasení proběhne výplata dotace na vás účet.

Garantujeme
získání dotace

Pro naše zákazníky řešíme vše na klíč a samozřejmostí je i vyřízení dotace. Současný dotační program platí pouze do června 2023, poté se bude měnit. Jak? Rádi vám vše vysvětlíme.

Šetřete od prvního dne
s naší fotovoltaikou

Připravili jsme pro vás příklady jednotlivých návrhů fotovoltaik pro rodinné domy od značky GoodWe dle výkonu.

VIAPOWER LOW

Pro domy s nižší spotřebou elektrické energie

VIAPOWER HIGH

Pro domy s vyšší spotřebou elektrické energie

VIAPOWER ULTRA

Pro domy s vysokou spotřebou elektrické energie

Vaše časté dotazy

Shrnuli jsme otázky, které nám často pokládáte při výběru technologie. Pokud jste nenašli tu svou, zanechte na sebe kontakt a my se vám rádi ozveme zpět.

Zálohovat celý dům včetně energeticky náročných spotřebičů jako je elektrický kotel nedoporučujeme, jelikož by se mohl systém přetížit, pokud nebude k dispozici elektrická síť. Nicméně je možné vyčlenit např. elektrický kotel a zálohovat celý zbytek domácnosti, takže vám budou fungovat veškeré ostatní spotřebiče.

Velikost FVE závisí na vaší spotřebě elektřiny a disponibilní ploše střechy. Doporučujeme FVE předimenzovat vůči spotřebě domácnosti a to ať z důvodu možného navýšení spotřeby v domácnosti, tak i pro prodloužení doby soběstačnosti. Větší FVE vám vyrobí více energie v horších podmínkách, přebytky můžete prodat a snížit si tak návratnost systému.

Podporovány jsou systémy do velikosti 10 kWp a maximální výše podpory je 205 000 Kč. Ve strukturálně postižených krajích je podpora o 10 % vyšší. Předpoklady pro získání dotace jsou, aby objekt sloužil z více jak poloviny k trvalému rodinnému bydlení, měl nejvíce 3 bytové jednotky a maximálně 1 podzemní a 2 nadzemní podlaží a podkroví. Dále je nutné, aby žadatel např. nedlužil na sociálním pojištění, neměl exekuci apod.

Ano přebytky, které nevyužijete je možné prodávat. Od 1. 1. 2023 je možné si požádat u svého PDS o výrobní EAN a dohodnout se s některým z obchodníků na prodeji této nevyužité energie.

Fotovoltaika je vhodný způsob investování do energeticky udržitelné budoucnosti. Sníží vám náklady na provoz domácnosti, zhodnotíte vaše úspory a budete energeticky soběstačnými.

Na panely poskytujeme záruku 20 let na mechanické vady a záruku 30 let na výkon 82,4 % a na bateriové systémy poskytujeme záruku 10 let. Na střídače buď 5 nebo 10 let v závislosti na konkrétním typu řešení. Montážní práce a další materiál jako například kabely a jiné, mají 2 roky záruku.