Nestihli jste si zažádat o dotace za starých podmínek? Nevadí! Ozvěte se nám a my vám do konce února dorovnáme původní finanční podmínky. CHCI ŘEŠIT FOTOVOLTAIKU

získejte dotacI na fotovoltaiku za současných podmínek - už jen pár dnů

→ Poslední šance získat fotovoltaiku za současných podmínek. Už jen 10 dnů do ukončení přijímání žádostí.

Už jen pár dnů na žádosti pro získání dotace

Získejte fotovoltaickou elektrárnu za současných výhodných podmínek. Dotace Nová zelená úsporám v současné podobě v červnu končí. Máte tak poslední možnost získat fotovoltaickou elektrárnu. Zvyšte svou nezávislost na neustále se měnících cenách a získejte vlastní zdroj elektřiny. Pomůžeme vám s ideálním návrhem.

Sestavili jsme pro vás 3 nejvýhodnější možnosti

Jak probíhá proces realizace fotovoltaiky?

Od fotovoltaiky vás dělá jen pár kroků. Většinu z nich navíc vyřídíme za vás. Dotaci garantujeme, pokud nám napíšete do 20. června. Na nic nečekejte.

 1. Osobní setkání s technikem
  • Na základě poptávky vás kontaktujeme a dohodneme si termín osobního setkání s  naším technikem, místní šetření je pro vás zdarma.
 2. Finální cenová nabídka
  • Zpracujeme individuální nabídku dle vašich potřeb a technických možností v  návaznosti na prohlídku vaší nemovitosti technikem.
 3. Akceptace nabídky a podpis smluvní dokumentace
  • Po akceptaci nabídky vám zašleme veškeré smluvní dokumenty k  prostudování a po jejich odsouhlasení přikročíme k  podepsání veškerých náležitostí.
 4. Zpracování projektové dokumentace
  • Do 7 dní od obdržení podepsané smluvní dokumentace náš projektant zpracuje požadovanou dokumentaci.
 5. Žádost o připojení a žádost o dotaci
  • Jakmile zpracujeme projektovou dokumentaci, podáme žádost o připojení vaší FVE k  příslušnému provozovateli distribuční soustavy a zároveň podáme žádost o dotaci z programu NZÚ.
 6. Smlouva o připojení a akceptace dotace
  • Do 30 dní od zaslání žádosti o připojení obdržíme smlouvou, kterou prostudujeme a podepíšeme zároveň od SFŽP, který spravuje program NZÚ. Obdržíme akceptaci vaší dotace a nic nebrání domluvení termínu montáže.
 7. Montáž solárních panelů, střídače a bateriového systému
  • Do 7 dní od obdržení smlouvy o připojení a zároveň akceptace dotace vás kontaktujeme s návrhem termínu montáže a celkové koordinace stavby.
  • Montáž celého díla provedeme do 2 měsíců od podpisu smluvní dokumentace.
 8. Revizní zpráva a žádost o první paralelní
  • Do 5 dní zpracujeme revizní zprávu, která deklaruje, že systém je schopný bezpečného provozu a vše je namontováno dle norem ČSN.
  • Do 3 dní od zpracování revizní zprávy zašleme provozovateli distribuční soustavy žádost o první paralelní připojení (výměna elektroměru).
 9. První paralelní připojení a žádost o výplatu dotace 
  • Do 30 dní od zažádání o PPP technik provede výměnu elektroměru a vy můžete začít využívat fotovoltaiku naplno
  • Do 5 dní od obdržení protokolu o PPP doložíme na SFŽP veškeré dokumenty k realizaci a po jejich kontrole a odsouhlasení proběhne výplata dotace na vás účet.

Vyrábějte si svou vlastní čistou energii

V současné době vysokých cen za energie je ideální čas zamyslet se nad svou energetickou soběstačností. Můžete také navíc využít dotačního programu na fotovoltaiky pro rodinné domy.

Garantujeme
získání dotace

Pro naše zákazníky řešíme vše na klíč a samozřejmostí je i vyřízení dotace. Současný dotační program platí pouze do června 2023, poté se bude měnit. Jak? Rádi vám vše vysvětlíme.

Šetřete od prvního dne
s naší fotovoltaikou

Připravili jsme pro vás příklady jednotlivých návrhů fotovoltaik pro rodinné domy od značky GoodWe dle výkonu.

VIAPOWER LOW

0d 218 500

Pro domy s nižší spotřebou elektrické energie

VIAPOWER HIGH

0d 257 500

Pro domy s vyšší spotřebou elektrické energie

VIAPOWER ULTRA

0d 334 500

Pro domy s vysokou spotřebou elektrické energie

Vaše časté dotazy

Shrnuli jsme otázky, které nám často pokládáte při výběru technologie. Pokud jste nenašli tu svou, zanechte na sebe kontakt a my se vám rádi ozveme zpět.

Zálohovat celý dům včetně energeticky náročných spotřebičů jako je elektrický kotel nedoporučujeme, jelikož by se mohl systém přetížit, pokud nebude k dispozici elektrická síť. Nicméně je možné vyčlenit např. elektrický kotel a zálohovat celý zbytek domácnosti, takže vám budou fungovat veškeré ostatní spotřebiče.

Velikost FVE závisí na vaší spotřebě elektřiny a disponibilní ploše střechy. Doporučujeme FVE předimenzovat vůči spotřebě domácnosti a to ať z důvodu možného navýšení spotřeby v domácnosti, tak i pro prodloužení doby soběstačnosti. Větší FVE vám vyrobí více energie v horších podmínkách, přebytky můžete prodat a snížit si tak návratnost systému.

Podporovány jsou systémy do velikosti 10 kWp a maximální výše podpory je 205 000 Kč. Ve strukturálně postižených krajích je podpora o 10 % vyšší. Předpoklady pro získání dotace jsou, aby objekt sloužil z více jak poloviny k trvalému rodinnému bydlení, měl nejvíce 3 bytové jednotky a maximálně 1 podzemní a 2 nadzemní podlaží a podkroví. Dále je nutné, aby žadatel např. nedlužil na sociálním pojištění, neměl exekuci apod.

Ano přebytky, které nevyužijete je možné prodávat. Od 1. 1. 2023 je možné si požádat u svého PDS o výrobní EAN a dohodnout se s některým z obchodníků na prodeji této nevyužité energie.

Fotovoltaika je vhodný způsob investování do energeticky udržitelné budoucnosti. Sníží vám náklady na provoz domácnosti, zhodnotíte vaše úspory a budete energeticky soběstačnými.

Na panely poskytujeme záruku 20 let na mechanické vady a záruku 30 let na výkon 82,4 % a na bateriové systémy poskytujeme záruku 10 let. Na střídače buď 5 nebo 10 let v závislosti na konkrétním typu řešení. Montážní práce a další materiál jako například kabely a jiné, mají 2 roky záruku.