MÁTE ZÁJEM O TEPELNÉ ČERPADLO NIBE SE SLEVOU 50 000 Kč? VYPLŇTE KRÁTKÝ POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ A MY SE VÁM CO NEJDŘÍVE OZVEME.

AKCE PLATÍ JEN DO KONCE ČERVNA.

Montáž solárních panelů na plochou střechu

Poradíme si se šikmou i plochou střechou. 

Montáž solárních panelů na plochou střechu

Plánujete solární panely, ale máte přitom plochou střechu? Není se čeho bát. Díky jednoduchému systému naklonitelných držáků solárních panelů, které jsou přímo určené pro plochou střechu, je montáž solárních panelů jednoduchá, rychlá a nevyžaduje žádné vrtání držáků do střechy.

Upevnění solárních panelů do ploché střechy

Důležitým krokem je pevné kotvení solárních panelů na střešní plochu. Proces kotvení je nezbytný, aby panel byl pevně a bezpečně upevněn na střechu a zároveň byla zajištěna ochrana proti povětrnostním vlivům. Existuje několik možností kotvení solárních panelů na plochou střechu.

  • Jednou z technik je použití solárních montážních rámových systémů. Tyto systémy zahrnují hliníkové rámy, které jsou položeny na střešní plochu a slouží jako nosná konstrukce pro solární panely. Rámy jsou vybaveny kloubovými spoji, které umožňují nastavení sklonu panelů pro optimální úhel dopadu slunečních paprsků.

 

  • Ve Viapower využíváme systém plastových žlabů. Tyto plastové  žlaby jsou navrženy tak, aby poskytovaly dlouhou životnost a nevyžadovaly žádnou údržbu. Instalace je jednoduchá a konzole umožňují průchod vzduchu pro účinné chlazení panelů. Pro zajištění stability jsou tyto žlaby často naplněny betonem.Tento jednoduchý montážní systém je ideálním řešením pro většinu solárních panelů na plochých střechách bez nutností vrtání do střešní krytiny ploché střechy, která je citlivá na zatékání.